Programlarımız


Elektronik Teknolojisi

Kuruluş
Bölüm 1992 yılında kurulmuş ve 1994 yılında ikinci öğretime başlamıştır. Bölüm adı 2008de "Endüstriyel Elektronik"ten "Elektronik Teknolojisi"ne değiştirilmiştir.
Kazanılan Derece
Mezunlar Elektronik Teknikeri Diploması almaktadır.
Derecenin Düzeyi
Ön Lisans
Kabul ve Kayıt Koşulları
Yapılan akademik sıralamaya göre Meslek Liselerinin ilgili bölümlerinden veya LYS sınavı sonucuna göre kayıt yaptırılmaktadır.
Önceki Öğrenmenin (formal, in-formal, non-formal) Tanınması Hakkında Kurallar
Meslek Lisesinde verilen MEB tarafından yürütülen müfredat tanınmaktadır.
Yeterlilik Koşulları ve Kuralları
Yok
Program Profili
Elektronik teknolojilerinden yararlanan sektörlerin ilgili bütün alanlarında hizmet vermek üzere, AYÇ 5. Seviye mesleki ve akademik yeterlilikleri kazanmış teknikerler yetiştiren ön lisans programı sunulmaktadır. Her yıl örgün ve 2. öğretim olmak üzere toplam 80 öğrenci kabul etmektedir.
Mezunların İstihdam Profilleri (örneklerle)
Mezunlar genellike İzmir ve çevre illerdeki fabrika veya küçük-orta ölçekli işletmelerde tekniker-teknisyen kadrolarında, teknik hizmetlerde, satış-pazarlama-müşteri ilişkileri bölümlerinde, ar-ge destek personeli olarak çalışmaktadırlar.
Üst Derece Programlarına Geçiş
DGS yoluyla ilgili alanlarda lisans eğitimine devam edilebilmektedir.
Sınavlar, Ölçme ve Değerlendirme
E. Ü. Yönetmelikleri çerçevesinde, her ders için ayrı ayrı yazılı-uygulamalı-sözlü değerlendirmeler yapılır. Bu değerlendirmeler dersler için belirlenen ve duyurulan ağırlıklarla başarı notuna dönüştürülür ve dersin AKTS değeri ile orantılı biçimde birikimli akademik ortalamaya katılır.
Mezuniyet Koşulları
Ön lisans programı dört yarıyıl ve 8 hafta staj olarak tanımlıdır ancak toplam süre kısıtlaması yoktur. 120 AKTS kredisini tamamlayan öğrencilere, E. Ü. EMYO Ön Lisans Diploması verilir.
Çalışma Şekli (Tam Zamanlı, e-öğrenme )
Tam Zamanlı
Adres ve İletişim Bilgileri (Program Başkanı, AKTS/DS Koordinatörü)
Yrd.Doç.Dr. Mustafa ENGİN, mustafa.engin@ege.edu.tr, tel: +90.232.311 25 48 Fax: +90.232.388 75 99, Adres: Ege Üniversitesi Ege Meslek Yüksekokulu Kampus, Bornova, İzmir, #35100
Bölüm Olanakları
Devre Analizi, Analog Elektronik, Güç Elektroniği, Sayısal/Mikroişlemci ve PLC Laboratuvarları mevcuttur. Ayrıca EU Bornova Kampusunun spor, kültür ve sosyal altyapısı da öğrencilerimizin kullanımına sunulmaktadır.
 

English Web Site Türkçe Web Site egemyo

Ege Meslek Yüksekokulu, Bornova / İZMİR
Telefon: ( 0 232 ) 373 62 19 | Fax: ( 0 232 ) 388 75 99 | e-posta: egemyo@mail.ege.edu.tr