Çerez Örnek
canlı destek

EGE MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRÜN MESAJI

 

            Ülkemizin geleceği olan değerli Öğrenciler,

          Çağımızda devletler varlıklarını sürdürebilmek için ihtiyacı olan nitelikli bireyleri, bilimsel gerçekler doğrultusunda eğitim öğretim faaliyetleri ile karşılamaktadır. Küreselleşen dünyada nitelikli bireylerin varlığı ülkelerin birbirleri ile rekabet edebilirlikleri anlamında büyük önem arz etmektedir. Ege Meslek Yüksekokulumuzda, Üniversitelerin görev tanımları kapsamında; dünyadaki gelişmeler, üretim teknolojileri, sanayinin ihtiyaçları, iş güvenliği, hukuk, üretimde verimlilik, zamanın verimli kullanılabilmesi gibi birçok faktör göz önünde tutularak öğretim faaliyetleri planlanmakta ve sürdürülmektedir.

          Eğitimin yaşam boyu olduğu dünyamızda gerek öğrencilerimizin ve gerekse öğretim elemanlarımızın dünyadaki bilimsel değişimleri yakinen takip etmeleri ve eğitim öğretim faaliyetlerini bu kapsamda sürdürmeleri mezunlarımızın niteliklerini arttırmaktadır. Öğrencilerimizin öz güveni yüksek, sanatsal duyarlılığı gelişmiş, düşünen ve düşündüğünü ifade eden, girişimci, bilgiye nasıl ulaşabileceğini bilen, tecrübelere önem veren bireyler olarak yetiştirilmesi ana hedefimizdir.

          Ege Meslek Yüksekokulu, ülkemizi geleceğe taşıyacak olan nitelikli bireyleri Cumhuriyetimizin değerleriyle, bilim ve aklın önderliğinde, en güncel bilgilerle donatmayı hedef alarak eğitim ve öğretim faaliyetimizi 1984 yılından beri sürdürmektedir. Okulumuzda aktif olarak örgün öğretimde 26, ikinci öğretimde 19 programda yaklaşık olarak 8.000 öğrenciye toplam 7 blokta yer alan sınıflarımızda, laboratuvarlarımızda ve atölyelerimizde ön lisans eğitimi verilmektedir.

          Okulumuz ilk mezununu verdiği 1985 yılından bu güne kadar, mezunlarımızı, çağdaş ve evrensel ilkeleri benimseterek, kendilerini bireysel veya kurumsal yaşamda ön plana çıkaracak becerilerle donatıp, iletişim becerileri kazandırarak, yaratıcılık, kararlılık ve güven duygusu ile donatmaya saygın ve deneyimli akademik kadromuzla çalışmaktadır.

         Sizlerin ilelebet payidar kalacak ülkemiz geleceğinde, sanayide ve ekonomik kalkınmada önemli rol üstleneceğinize inancımız tamdır. Egenin incisi İzmir ‘in en köklü eğitim kurumu olan Ege Üniversitesinde ve Yüksekokulumuzda siz değerli öğrencilerimizi aramızda görmekten büyük mutluluk duyuyor ve başarılar diliyorum.

 

                                                                                                                                                        Doç. Dr. Emre ERCAN

                                                                                                                                                              Ege Üniversitesi

                                                                                                                                                   Ege Meslek Yüksekokulu Müdürü

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ